Seenioritants

Mis on seenioritants?

Seenioritants on eakatele mõeldud tants, mis oma olemuselt asetub ringmängu ja rahvatantsu vahele – see on veidi tantsulisem kui ringmäng  ja liikumiselt lihtsam kui rahvatants. Seenioritantsus on kõige olulisem muusika. Igal tantsul on oma muusika, mis võib põhineda eri rahvaste rahvamuusikal või ka seltskonnatantsude meloodiatel – valss, polka, samba, rumba jne. Muusika valitakse eakatele tuttavate meloodiate hulgast. Seenioriantsu tantsitakse ringis. Iga tants koosneb lühikestest sammude sarjast, mida muusika saatel korratakse. Enamikus tantsudes toimub paaride vahetus. Tantsutunnid vähendavad eakate masendust, suurendavad iseseisvust, parandavad füüsilist seisundit, treenivad mälu ja koordinatsiooni, tõstavad enesekindlust.
Seenioritants sai alguse 1970-tel astatel Saksamaal. Seda tantsitakse Soomes, Rootsis, Taanis, Poolas, Belgias, Eestis jm. Sakslaste arvates on seenioritants kõige šarmantsem vananemise viis.

Tantsutunnid toimuvad: neljapäeviti kell 13.30

Tasu: ühe tunni tasu 2 €

Õpetaja, Eve -Mall Saar, tutvus seenioritantsuga juhuslikult 1993. aastal Soomes. Teda võib pidada seenioritantsu Eestisse maaletoojaks. 1996. aastal tegi diplomikoolituse ja 1997. aastal toimus esimene rühmajuhtide koolitus Tallinnas, kus esimesteks kursulasteks olid peamiselt Tallinna Pedagoogilise Seminari kaugõppijad – sotsiaalala töötajad. Tänaseks on Eve -Mall Saare käeall saanud seenioritantsu koolituse üle 100 inimese kogu Eestis. Eve -Mall Saar on Finnish International Senior Dance Unioni liige, Tallinna Pedagoogilise Seminari õppejõud.
Eve- Mall Saarele omistatud tunnustus “Tallinna aasta seeniorkoolitaja 2011″