Pelgulinna folklooriklubi

Pelgulinna Folklooriklubi on asutatud aastal 1985 ja sellest ajast alates oleme püüdnud nii esinemiste kui kooslustimiste kaudu, nii kodu- kui ka välismaal, nii eestlastele kui ka muulastele tutvustada Eesti pärimuskultuuri.

Folklooriklubis aastal 1985 alustanud lapsed osalevad nüüd klubi töös oma lastega ja seetõttu ongi viimase kümne aasta suurim rõõm olnud töö Tallinna ja selle ümbruse laste ja peredega – Folklooriklubi eestvedamisel loodi beebifolgi ja lastefolgi rühmad, et säiliks ja areneks Eesti lastepärimus. Lisaks rühmade tööle korraldame pärimuskultuuri õpitubasid rahvakalendri tähtpäevade tutvustamiseks ning aitame läbi viia Pelgulinna Rahvamaja iga-aastasi kultuurisündmusi.

Rühmale on käinud teadmisi edasi andmas mitmed pillimehed ja folkloristid: Kristjan Torop, Igor Tõnurist, Ingrid Rüütel, Tuule Kann, Aleksander Sünter, Ene Lukka, Krista ja Raivo Sildoja ja paljud teised.

Pelgulinna Folklooriklubi on osa võtnud mitmetest folkloorifestivalidest ja kultuurisündmustest nii kodu- kui ka välismaal: BALTICA Festival, Viljandi Pärimusmuusika Festival, Viru Säru, Vanalinna Päevad, Porkuni Pillar, Võru Folkloorifestival, Førde Folk Music Festival (Norra), Music at Siljan festival (Rootsi), Liivi Päevad (Läti), Kaustise festival (Soome), “Sadko” festival (Venemaa), Eesti kultuuripäevad (Ungari) jt.

Üks vahvamaid ettevõtmisi, millest ka videojälg olemas, oli 2005. aastal Folklooriklubi noorte eestvedamisel kirjutatud ja lavale toodud Eesti esimene folkmuusikal “Nuga terava”, millega tähistasime ka klubi 20. aastapäeva. Video on filmitud Eesti Kirjandusmuuseumi poolt Mooste rahvamuusikatöötluste festivalil aprillis 2017. https://www.youtube.com/watch?v=n6Dv1UA1HDI

Folklooriklubi kohtub täies koosseisus 1 kord kuus reedeti alates oktoobrikuu esimesest reedest kell 18.45. Kohtumiste kuupäevad 2018/19 hooajal: 5. okt, 2. ja 30. nov, 11. jaan, 8. veebr, 8. märts, 5. aprill ja 17. mai (NB! kevadsimman, alustame kell 18.00)

Pelgulinna Folklooriklubi lasterühm on nii-öelda edasijõudnute rühm neile, kes beebifolgi ja lastefolgi rühmadest juba välja kasvanud. Liituda võivad ka lapsed, kes varem beebifolgi/lastefolgi tundides käinud pole.

Lasterühma tunnid toimuvad 2x kuus reedeti kell 18.45. Hooajal 2018/2019 on tundide toimumiste kuupäevad:
september : 7. ja 21. (ugripäev)
oktoober: 5. ja 19.
november: 2  (mardipäeva ÕT, meisterdamine), 16 (kadripäeva ÕT), 30.
detsember: 14. (jõulumeisterdused)
jaanuar: 11. ja 25.
veebruar: 8. ja 22. (vastlapäeva õpituba)
märts: 8. ja 22. (paastumaarjapäeva ÕT)
aprill: 5. ja 19. (munatund)
mai: 3. ja 17. (kevadsimman!)

NB! Kui on temaatiline tund/õpituba, siis on algusaeg kell 18.00

juhendaja: Kreete Viira – kreete.viira [ätt] gmail.com