Masinkudumise kursus algajatele

Kursusel omandatakse algteadmised lihtsamate kudumite kudumiseks klass 5 perfokaardimasina põhiplaadil (Brother, Silver Read).

Kursus sobib neile:

- kellel on juba kudumismasin, kuid puuduvad algteadmised kudumiseks. Kursusele tulles võta oma kudumismasin kaasa!

- kellel veel ei ole kudumismasinat, kuid soovivad enne selle ostmist proovida masinkudumise lihtsamaid võtteid, et saada teada, kas see meeldib ja sobib. Selleks on võimalik kursusel kasutada Pelgulinna Rahvamaja 2 kudumismasinat: 1 Silver Reed ja 1 Brother kudumismasin.

Kursuse ülesehitus on lihtsalt keerulisemale. Alustame masina hooldusest ning koome läbi erinevad koepinnad, mida masin võimaldab:  silmuste kasvatamine, kahandamine, kahekordse ääre kudumine, palmikud, sokikand, kaelaava sviitrile jne.
Kursuse lõpuks valmib tööproovide ja juhendite kogu, mida saab kasutada lihtsamate esemete iseseisval kudumisel (müts, sall, sokid, lihtsad sviitrid, vest, jne.)

Kursus toimub, kui grupis on  soovitud arv inimesi!

Kursuse maht: 16 tundi

Kursuse maksumus: 125 €

Kursuse juhendaja Maire Matikainen on õppinud Tallinna Pedagoogilises Instituudis joonistamise, joonestamise ja käsitööõpetajaks. Töötas aastaid Kuressaare Ametikoolis rahvusliku käsitöö eriala õpetajana, kus spetsialiseerus kudumite disaini-, kudumise ja masinalkudumise õpetamisele. On töötanud masinal kudumise koolitajana Tallinna ja Saaremaa Tööhõiveametis ja TÜ Viljandi Kolledzis. Väikeettevõtjana disainib ja toodab lastemütse /vt. Facebookis: mairedesign4you/.

* Tagasiside toimunud koolitustest :

Teie koolitust kommenteerides – see oli väga tasemel ja praktiline. Viimane on eriti oluline, sest me võiksime osaleda teoreetilistel loengutel ja seminaridel, kuid selliseid praktilisi nippe ja oskusi on just kõige rohkem vaja.
Teile võib tunduda, et te ehk ei saa anda seda edasi, mida tahaksite, ehk kõigile asja pärast selgeks õpetada:) Aga meil kõigil on ka erinev motivatsioon ju. Minul näiteks masinat pole. Aga see, kellel masin on, jõudis ju juba päris nullist päris kantavate riieteni. Vähesed koolitused annavad sellise taseme. Mina sain väga hea ja laia pildi, mida masinaga ja kuidas teha saab.
Ja kiitmist väärib ka sundimatu õhkkond, igaüks sai küsimusi esitada, kes tahtis, olgu need nii tobedad spetsialisti jaoks kui vähegi olla saab. Aga igal juhul tekkis diskussioon. Seetõttu mulle meeldis koolitus väga ja saime ka päris kindlalt väga hea teadmistepagasi.

Gerli Voit/2012. aastal kursusel osalenu/