Projekt “Jõulud Pelgulinnas”

Projekti “Jõulud Pelgulinnas” raames toimuvad jõuluteemalised etendused ja üritused, mis ennekõike mõeldud Pelgulinna asumi lastele ja rahvale. Projekti raames esitab Pelgulinna Folklooriklubi etendust “Saja aastased jõulud”.  Traditsiooniliselt toimub toomapäeva kontsert 21. detsembril, Toomapäeval, selle üritusega kuulutatakse jõuluaja jõudmist Pelgulinna. Üritust külastab ka Jõulusokk või Jõuluvana.

Alates 1997.aastast on Pelgulinna Rahvamaja korraldanud asumi lastele jõulueelseid muinasjutupäevi.

TOIMUMISE AEG
Detsembri keskpaik

SIHTGRUPP
3-13.aastased lapsed

EESMÄRK
Pakkuda asumi lastele võimalust ka kodu lähedal osa saada toredatest teatrietendustest. Tuua muinasjutumaailm ja jõulumeeleolu ka nende lasteni, kes tavaelus sellega vähem kokku puutuvad.(vähemkindlustatud pered, riski- grupi lapsed) Äratada lastes huvi teatrimaailma ja teiste kaunite kunstide vastu. Tutvustada ja õpetada jõulukombeid.

Projekti organiseerib ja viib läbi Pelgulinna Rahvamaja, oma töötajate, teatrite ja näitlejate kaasabil ning Põhja-Tallinna Valitsuse toetusel.

KOOSTÖÖPARTNERID
Põhja-Tallinna Valitsus, Põhja-Tallinna Sotsiaalkeskus,Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskus, -päevakeskus ja –turvakodu, asumi koolid ja lasteaiad, Tallinna ja Harjumaa teatrid, üksikesinejad.