Shindo treening

Shindo tähendab kaudses mõttes vaimu teed – see viitab sisemistele raviomadustele.
Shindo meetodiga mõjutatakse inimese 12 energiakanalit, et energia saaks neis voolata vabalt, takistusteta. Meetodi arendas kaheksakümnendatel aastatel välja sensei Kasuko Kurotami.
Shindo venitustreeningutes teeme: soojendusharjutusi; puhastame oma kehaenergiaid; venitusharjutusi meridiaanides energia liikumise parandamiseks, mis vabastab hästi keha pingetest; hingamisharjutusi ehk pranayamasid; lõpetuseks lõdvestame süvitsi oma keha ja meele.

Treeningud toimuvad teisipäeviti kl 17.50-18.50 ja laupäeviti kl 9.30-10.30.

Treeninguid viivad läbi Mart Mustkivi ja Kadi Männamaa.

Treeningu tasu: kuukaart (4 x kuus) 20 €, 1 korra tasu 8 €.

Mart on üle 10 aasta praktiseerinud erinevaid jooga liike ja muid vaimseid praktikaid. Shindo juurde jõudis Mart 2011. aasta suvel ning diplomi sai Heli Randoja juures õppides Sensei Kazuko Kuratomilt 2012. aasta juunis.

Mart shindo kohta:

“Minu jaoks on Shindo eelkõige andmise rõõm. Shindo on tee südamesse. Venituste ja seda saatvate toetuste  ning meditatsiooni abil vabanetakse nii vaimsetest, emotsionaalsetest kui ka füüsilistest pingetest ja energiakanalite blokeeringutest, misjärel jõuab inimene oma südameni. Olen tänulik, kui saan aidata inimesi sisemise tasakaalu leidmisel.

Kadi leidis enda jaoks Shindo 2013 aastal. See paelus sedavõrd, et 2016 aasta kevadel asus ta meetodit õppima Kadri Pettai juures ning sügisel sai assistent-instruktori tunnistuse sensei Kazuko Kuratomilt. Alates sellest ajast juhendab ta Shindo venitustunde. Kadi on läbinud Sonkyo kursuse ning kasutab neid harjutusi ka oma tundides. Samuti jätkab ta instruktori õpinguid.

Kadi shindo kohta:

“Läbi lihtsate, kõigile jõukohaste venitusharjutuste, aitab shindo vabastada pingeid ning saavutada keha ja meele tasakaal. Mind rõõmustab, kui saan inimesi toetada ning veel enam, kui nad lahkuvad tunnist naeratus näol!”