Shindo treening

Shindo tähendab kaudses mõttes vaimu teed – see viitab sisemistele raviomadustele.
Shindo meetodiga mõjutatakse inimese 12 energiakanalit, et energia saaks neis voolata vabalt, takistusteta. Meetodi arendas kaheksakümnendatel aastatel välja sensei Kasuko Kurotami.
Shindo venitustreeningutes teeme: soojendusharjutusi; puhastame oma kehaenergiaid; venitusharjutusi meridiaanides energia liikumise parandamiseks, mis vabastab hästi keha pingetest; hingamisharjutusi ehk pranayamasid; lõpetuseks lõdvestame süvitsi oma keha ja meele.

Treening toimub teisipäeviti kl 17.40-18.40 ja laupäeviti kl 9.30-10.30

Treeningu tasu: kuukaart (4 x kuus) 20 €

Treeninguid  viivad läbi Riita Jaup ja Mart Mustkivi.

Riita Jaup alustas shindo õpinguid 2010. aasta novembris. Õpingud on tema enda isikliku arengu jaoks olnud suureks pöördeks. Eestis õpetas teda Heli Randoja, diplomi andis üle 2011. aasta juulis Shindo looja Senzei Kazuko Kuratomi isiklikult.

Riita Jaup Shindo kohta:
Shindo on minu jaoks midagi väga lihtsat, kuid samas väga võimast. Öeldakse ju ka, et lihtsuses peitub võlu(vägi) :) .  Minu elukvaliteedi hoidmiseks kõrgel tasemel on igapäevaselt väga tähtsal kohal hoolitsemine nii enda keha, vaimu kui hinge eest ja Shindo teeb seda kõike.”

Mart Mustkivi on üle 10 aasta praktiseerinud erinevaid jooga liike ja muid vaimseid praktikaid. Shindo juurde jõudis Mart 2011. aasta suvel ning diplomi sai Heli Randoja juures õppides Sensei Kazuko Kuratomilt 2012. aasta juunis.

Mart Mustkivi Shindo kohta:
“Minu jaoks on Shindo eelkõige andmise rõõm. Shindo on tee südamesse. Venituste ja seda saatvate toetuste  ning meditatsiooni abil vabanetakse nii vaimsetest, emotsionaalsetest kui ka füüsilistest pingetest ja energiakanalite blokeeringutest, misjärel jõuab inimene oma südameni. Olen tänulik, kui saan aidata inimesi sisemise tasakaalu leidmisel.”