Shindo treening

Shindo tähendab kaudses mõttes vaimu teed – see viitab sisemistele raviomadustele.
Shindo meetodiga mõjutatakse inimese 12 energiakanalit, et energia saaks neis voolata vabalt, takistusteta. Meetodi arendas kaheksakümnendatel aastatel välja sensei Kasuko Kurotami.
Shindo venitustreeningutes teeme: soojendusharjutusi; puhastame oma kehaenergiaid; venitusharjutusi meridiaanides energia liikumise parandamiseks, mis vabastab hästi keha pingetest; hingamisharjutusi ehk pranayamasid; lõpetuseks lõdvestame süvitsi oma keha ja meele.

Treeningud toimuvad teisipäeviti kl 17.50-18.50 ja laupäeviti kl 9.30-10.30.

Treeningu tasu: kuukaart (4 x kuus) 20 €, 1 korra tasu 8 €.

Treeninguid  viivad läbi Tea Taruste ja Mart Mustkivi.

Mart Mustkivi on üle 10 aasta praktiseerinud erinevaid jooga liike ja muid vaimseid praktikaid. Shindo juurde jõudis Mart 2011. aasta suvel ning diplomi sai Heli Randoja juures õppides Sensei Kazuko Kuratomilt 2012. aasta juunis.

Mart Mustkivi shindo kohta:
“Minu jaoks on Shindo eelkõige andmise rõõm. Shindo on tee südamesse. Venituste ja seda saatvate toetuste  ning meditatsiooni abil vabanetakse nii vaimsetest, emotsionaalsetest kui ka füüsilistest pingetest ja energiakanalite blokeeringutest, misjärel jõuab inimene oma südameni. Olen tänulik, kui saan aidata inimesi sisemise tasakaalu leidmisel.”

Tea Taruste on shindo venitustunde juhendanud 2015.aastast, mil sai assistent-instruktori tunnistuse shindo looja sensei Kazuko Kuratomi käest. Õpingud jätkusid ja 2017.aasta septembrist on ta shindo instruktor, kes kasutab tundides lisaks shindo venitustele sonkyo (venitused, mis põhinevad kükkasendil) ja jomoni (venitused, mille inspiratsiooniks on enam kui 10 000 aasta tagune Jaapani jomon-periood) tehnikaid.

Lea Taruste shindo kohta:
“Shindo tundi jõutakse sageli siis, kui selg valutab, turi pinges ja kondid kanged. Venitused aitavad füüsiliste vaevuste puhul, aga mitte ainult. Inimene on terviklik olend – läbi füüsise saab ta mõjutada oma meelt ja psüühikat ning läbi teadliku toimimise oma keha ja ka eluteed. Rõõmustan, kui shindo tunnis käijad leiavad parema kontakti – iseendaga!”