Pelgulinna folklooriklubi

Folklooriklubi kohtub täies koosseisus iga kuu 1. reedel kell 18.45. Lasterühma lapsed kohtuvad iga kuu 1. ja 3. reedel kell 18.45.

Juhendaja: Kreete Viira kreete.viira @ gmail.com

*

Pelgulinna Folklooriklubi on asutatud 1985 aastal. Selle aja jooksul on üles kasvanud terve põlvkond noori, kellega koos oleme püüdnud nii esinemiste kui kooslustmiste kaudu, nii kodu- kui ka välismaal teadvustada inimestele Eesti pärimuskultuuri. Eesti traditsionaalseid laule, tantse, mänge, kombeid püüame propageerida ka klubi sisustada olevatel Pelgulinna iga-aastastel üritustel (Pelgulinna päev, kadri-marditrall, talve avamine, munapühad, jaanipäev), lootes et see aitab teadvustada ja säilitada Eesti pärimuskultuuri. Sagedasti oleme esinemas käinud Tallinna vene koolides.

Folklooriklubis on esindatud mitmed pillid: viiulid, kuuekeelsed kandled, parmupill. 2001. aastal lahkus meie hulgast lõõtsamees Leo Raudsepp, kuid peagi viis saatus meid kokku Eduard Einmanniga, kellest sai meie uus lõõtsamees.

Rühmale on käinud teadmisi edasi andmas mitmed pillimehed ja folkloristid: Kristjan Torop, Igor Tõnurist, Ingrid Rüütel, Tuule Kann, Aleksander Sünter, Ene Lukka, Krista ja Raivo Sildoja ja paljud teised.

Pelgulinna Folklooriklubi on osa võtnud mitmetest folkloorifestivalidest ja kultuurisündmustest nii kodu- kui ka välismaal: BALTICA Festival, Viljandi Pärimusmuusika Festival, Viru Säru, Vanalinna Päevad, Porkuni Pillar, Võru Folkloorifestival, Førde Folk Music Festival (Norra), Music at Siljan festival (Rootsi), Liivi Päevad (Läti), Kaustise festival (Soome), “Sadko” festival (Venemaa), Eesti kultuuripäevad (Ungari).