Etnotants

Etno Dance – tantsud maailma rütmides! See on treeningstiil, mis on inspireeritud kaasakiskuvast maailmamuusikast ja erinevate rahvaste tantsusammudest. Tunnis tantsitakse tantse, mis on pärit erinevatelt kontinentidelt ja maadelt, nagu näiteks: Aafrika, Lõuna-Ameerika, India, Lähis-Ida, Kreeka, Hispaania… Ka lääne kultuuriruum ei jää tähelepanuta.
Sobib kõigile, tundidega saab liituda igal ajal!
Selga mugav treeningriietus, jalga soovitavalt tantsu/võimlemis-sussid või jazz- kingad.

Tunnid toimuvad esmaspäeviti kell 17.30-18.30

Kuutasu: 20 €.

Etnotantsu tundi juhendab tantsuõpetaja, Iris Frolov:

“Olen tantsumaailmas olnud aktiivselt tegev üle 20 aasta. Minu süda kuulub india klassikalisele tantsule, flamenkole ja kõhutantsule. Lisaks olen õppinud balletti, jazz- ja showtantsu ning Ladina-Ameerika tantse. Tantsuõpetaja ja tantsijana olen töötanud nii Eestis kui välismaal. Tantsukarjääri põnevaim kogemus oli töötada Lähis-Idas, kokku kuus aastat.

Etno Dance tantsutundide idee tuli mulle rahvusvahelistes tantsukompaniides töötades. Nimelt oli mul siis võimalus nö. otse allikast õppida ja samas kohe õpitut praktiseerida ning laval esitada väga erinevaid ja põnevaid tantse, näiteks: brasiilia sambat ja muid Ladina-Ameerika regioonist pärit tantse, Iraani bandarit, Süüria dabket, Pärsia lahe äärset juuste-tantsu khaleegyt, India kaasaegset bollywoodi… Muusikutelt ja tantsijatelt sain palju teada nende maa muusika ja folkloori kohta.

Pean oluliseks inspireerida õpilasi erinevate kultuuride vastu huvi tundma – õpime igale tantsule iseloomulikku käte-jalgade koordinatsiooni ja vastavaid liikumisi ning erinevate karakterite väljendamist.”