Kõhutants

 

Kõhutants on pärit islami-araabia kultuuri aladelt. Enne islamiusu tekkimist oli kõhutants naiste maailma iseenesest mõistetav osa. Tuhandeid aastaid anti tantsuoskusi edasi emalt tütardele. Idamaise tantsu algupära on seotud viljakusrituaalidega, jumala kummardamisega. Patriarhaadi tekkega muutus kõhutants meelelahutuslikuks lavatantsuks.

Mida annab kõhutants kehale?

Kõhutantsu nimetatakse ka lihaste tantsuks, sest tantsus kasutatakse vaheldumisi erinevate kehaosade lihaseid, seega arendab kõhutants suurepäraselt kehatunnetust. Tantsides kõhutantsu hakkavad liigesed paremini painduma, liikumised puusadele ja kõhule valmistavad lihaseid ette sünnituseks. Kõhutants annab ilusa kehahoiaku ja tantsides vabanete argipäeva pingetest.

Treener: Kirsi Mari Lepik

Kes võivad tantsida kõhutantsu?

Kõhutantsu võivad tantsida kõik – tütarlastest vanaemadeni. Tund algab soojendusharjutustega. Järgneb kõhutantsu tehnika ja liigutuste kombinatsioonide õppimine. Seejärel tantsivad õpilased treeningul omandatud liigutusi kasutades improvisatsioonilist tantsu.

Kõhutantsu tunnid toimuvad:

Esmaspäeval: kell 19.30

Kolmapäeval: kell 19.30

Tasu:  8 € (ühe tunni tasu), 25 € (4 korda kuus)

 Kirsi Mari Lepik, esinejanimega Kalila, alustas tantsimisega 3-aastaselt ning on kõhutantsuga tegelenud alates 2005 aastast. Peale kõhutantsu on Kirsi Mari õppinud  ka showtantsu ja moderntantsu. Kõhutantsuõpinguid alustas ta Liina Remmelga treeningutes  ning on täiendanud ennast mitmete eesti ja ka välismaiste õpetajate käe all (Pille Roosi, Kaidi Udris, Iris Frolov, Mahmoud Reda, Azad Kaan, Orit Maftsir, Khaled Mahmoud, Maria Aya jpt.). Kõhutantsutreeningute juhendamist alustas Kirsi Mari 2010. aastal.
Kirsi Mari on võistelnud mitmel aastal Riias Baltimaade idamaise tantsu festivalil. Aastal 2015 võitis ta festivalil “Queen of The Piramid 2015” kuldmedali.

Aastal 2017 lõpetas Kirsi Mari TLÜ bakalaureuse õpingud koreograafia erialal ning jätkab õpinguid TLÜ magistriõppes koreograafia erialal.