Beebifolk ja lastefolk

REGISTREERI folgitundidesse SIIN

NB! Beebifolk II (1-2,5-aastased) rühm 2018/19 komplekteeritud!

Beebifolk I on laulu-mängutund kõige pisematele. Koos mängime hüpitus- ja näpumänge, loeme vana-vanaemade kombel sõrmi ja varbaid, kuulame erinevaid pillihääli ning teeme tutvust vanade unelaulude ja laulumänudega.

Beebifolk II on juba omal jalal liikuvatele mudilastele. Koos laulame vanu laule, loeme liisusalme, mängime lihtsamaid laulumänge, püüame seimesi tantsusamme seada, kuulame ja katsume pille.

Lastefolk – Koos mängime palju vanu mänge ja laulumänge, loeme vigursalme, mängime pilli, tantsime, tutvume tähtsamate rahvakalendri tähtpäevadega, vahel meisterdame natuke ja kohe kindlasti laulame. Tunnist on oodatud osa võtma ka lapsevanem(ad) – koos on vahvam!

Pelgulinna Folklooriklubi lasterühm on nii-öelda edasijõudnute rühm neile, kes beebifolgi rühmadest juba välja kasvanud. Liituda võivad ka lapsed, kes varem beebi/lastefolgi tundides käinud pole.

Tunnid toimuvad 2x kuus reedeti. Hooajal 2018/2019 on tundide toimumiste kuupäevad:
september : 7. ja 21. (ugripäev)
oktoober: 5. ja 19.
november: 2  (mardipäeva ÕT, meisterdamine), 16 (kadripäeva ÕT), 30.
detsember: 14. (jõulumeisterdused)
jaanuar: 11. ja 25.
veebruar: 8 ja 15 (vastlapäeva õpituba)
märts: 8 ja 22 (paastumaarjapäeva ÕT)
aprill: 5 ja 12 (munatund, simman ja hooaja lõpetamine)

ja kellaajad:
10.30 Beebifolk II (1-2,5-aastased)
11.30 Beebifolk I (2-12k)

17.45 Lastefolk I (2-5-aastased) NB! Kui on temaatiline tund/õpituba, siis on õhtused rühmad koos ja algusaeg kell 18.00
18.45 Pelgulinna Folklooriklubi lasterühm (5-aastased ja vanemad) NB! Kui on temaatiline tund/õpituba, siis on õhtused rühmad koos ja algusaeg kell 18.00

ESINEMINE Vabaõhumuuseumi lastehommikul 10. märtsil 2019 kell 11.00

Beebi- ja lastefolgi tundides osalemiseks tuleb tasuda MTÜ Pelgulinna Folklooriklubile 5 eurot kuus muusikainstrumentide ja muude ringi tööks vajalike vahendite soetamiseks ja hooldamiseks. Tasuda võib ka poolaasta või õppeaasta kaupa.
Ülekanne MTÜ Pelgulinna Folklooriklubi kontole EE292200221019116968 jooksva kuu 8. kuupäevaks. Selgitusse lapse nimi, rühm ja kuu (või periood), mille eest tasutakse. Soovi korral saab maksta ka arve alusel, arvesoovist palun anda teada folklooriklubi@gmail.com

Eestvedaja Kreete Viira on tegelenud Eesti pärimuskultuuriga teisest eluaastast peale Pelgulinna folklooriklubi juures, aastast 2002 selle juhendajana. Beebifolk sündis aastal 2008 koos Kreete esimese lapsega. Juulikuu viimasel nädalal võib Kreete leida Viljandi Pärimusmuusika Festivalil läbi viimas titelaulu- ja mängutuba ning laste laulu- ja mängutuba.
Kreete on lõpetanud Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule eriala (MA), kultuurikorralduse eriala (MA) ning koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala (BA).

Info vabade kohtade ning ootejärjekorra kohta aadressil kreete.viira@gmail.com

Pildid

Pildid Kolu kõrtsis esinemisest